رمزنگاری

تکنولوژی بلاک چین در خدمت آثار دیجیتالی

رمز ارزهای دیجیتال در بستر بلاک چین به طور فزاینده‌ای از سوی دولت ها به رسمیت شناخته شده و توسط شرکت‌های بزرگ در سطح جهانی پذیرفته می شوند.

رمز ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین و اتریوم به ظهور نوع جدیدی از دارایی های دیجیتالی کمک کرده‌اند به طوری که یک دارایی دیجیتال جدید در حال ظهور است که NFT نام دارد.

در نیمه اول سال ۲۰۲۰ NFT حدود 13 میلیون دلار فروش داشت. این صنعت جدید که فناوری را با هنر ترکیب می کند در پایان سه ماه سوم سال ۲۰۲۱ ، 10 میلیارد دلار فروش داشته است و تا پایان سال ۲۰۲۱ می تواند به بیش از 16 میلیارد دلار برسد.

تا قبل از ورود NFTها ، اثر دیجیتال مانند یک اثر سنتی ارزش نداشت اما اکنون این بازار در حال محبوب شدن است.

NFT یا رمز غیر قابل معاوضه چیست

ان اف تی ، NFT یا رمز غیر قابل معاوضه یک رمز یکتا است که رمزهای روی ارزهای بلاک چین را شامل می شوند که می توانند بعنوان نمایه منحصر به فرد بودن اقلام قابل تکرار استفاده شوند.

این تکنولوژی آثار هنری دیجیتال و کلکسیونی می سازند و به راحتی در بستر بلاک چین قابل معامله است که یک کار بزرگ در جهان هنر به شمار می رود.

در صد سال گذشته تعداد زیادی آثار تقلبی از تعداد زیادی نقاشی ها وجود داشت که مشکل بزرگی برای کلکسیونر ها بود.

هنوز تعداد خیلی زیادی از این آثار تقلبی وجود دارد. تکنولوژی NFT یا سند مالکیت به شما اعتبار می دهد زیرا وقتی شما یک ان اف تی می گیرید نرم‌افزاری وجود دارد که آن اثر را اسکن می کند و دیگر نمی توان آن را جعل کرد.

اگر حتی بخواهید یک کاغذ سفید را با یک کاغذ سفید دیگر مقایسه کنید اسکن آنها نشان می دهد که آنها متفاوتند زیرا این نرم افزار تفاوت بین دو تکه کاغذ سفید را تشخیص می دهد.

بنابراین هنگامی که اثر اسکن شد NFT ایجاد می شود و هنگامی که آن اثر را خریداری کردید اعتبار آن را در بلاک چین هم خواهید داشت.

گرانترین NFT (ان اف تی)

یکی از پدیده های بازار NFT مجموعه های هنری محدود مانند کریپتوپانک و دیگر مجموعه های مشابه است. هر یکی از این مجموعه ها به ده هزار قطعه هنر دیجیتال محدود شده اند و هر روز ۱۰۰۰ اثر هنری NFT فروخته می شود.

سومین اثر از ده هزار مجموعه کریپتوپانک اخیرا به قیمت بیش از ۴۷۲ میلیون یورو فروخته شد. این قطعه هنری پیکسلی پتانسیل فروش NFT را در آینده نشان می دهد.

در هر معامله‌ای که انجام می دهیم ، قابلیت ردیابی کامل NFT از هنرمند تا آخرین مالک را داریم. منظور این است که هنرمند تصمیم می گیرد که حق کمیسیون پنج ، ده یا پنجاه درصد باشد.

از آنجای که ما می توانیم داستان کامل اثر را در هر انتقال مالکیت دنبال کنیم ، هنرمندان مقداری پول از حق امتیاز را دریافت می کنند.

همه چیز درحال انتقال به فضای مجازی است و اکنون با NFTها می توانید مالک زمین دیجیتال باشید ، می توانید ساختمان های دیجیتال داشته باشید و ملاقات‌های دیجیتالی از سراسر جهان داشته باشید و تجربیات بازی گونه ایجاد کنید.

شما می توانید منابع دیجیتالی خود را به روشهای مختلف ارائه دهید بنابراین این روشی است در نهایت به این سمت می رود که چرا باید دارایی های دیجیتالی داشته باشید.

به نظر می رسد در سال های آینده شبکه بلاک چین و رمز ارزها نقش بزرگی در آینده دیجیتال ما خواهند داشت.

دکمه بازگشت به بالا