اخبار

ایلان ماسک از خرید توییتر منصرف شد

ایلان ماسک مالک شرکت تسلا از خرید شبکه اجتماعی توییتر منصرف شده است. این خبر پایانی بر ماجرای جنجالی و پر سرو صدای خرید توییتر از سوی ثروتمندترین مرد جهان است.

ایلان ماسک که یکی از سهامداران بزرگ توییتر است دو ماه پیش با پیشنهادی ۴۴ میلیارد دلاری خواستار خرید کامل توییتر شده بود.

اما کمی بعد با طرح این ادعا که عملکرد این شبکه اجتماعی و تعداد حسابهای واقعی در آن فراتر از واقعیت گزارش شده است از تردید خود درباره این پیشنهاد بزرگ پرده برداشته بود.

ایلان ماسک گفته است از زمان ارایه پیشنهاد رسمی خود و عقد قرارداد اولیه با توییتر تعهداتش را چند بار نقض کرده است.

البته آقای ماسک باید منتظر درخواست غرامت و هزینه‌های فسخ یک طرفه قرارداد باشد که حدود یک میلیارد دلار عنوان شده است. او هم چنین ۹ درصد سهام توییتر را در اختیار دارد.

او در ماه مه گذشته از تعلیق موقت پیشنهاد خود خبر داده بود و گفته بود منتظر نتیجه تحقیقات درباره آمارهای واقعی از تعداد حساب‌های جعلی در توییتر است.

آقای ایلان ماسک در آن زمان گفت منتظر تایید ادعای طرح شده در گزارشی است که تعداد حساب‌های جعلی در توییتر را کمتر از ۵ درصد تعداد کاربران این شبکه اجتماعی برآورد کرده بود.

کمی بعد در نامه‌ای وکیل آقای ایلان ماسک مدعی شد توییتر در ارایه مستندات ناکام مانده و یا عامدانه از ارایه آنها سر باز زده است.

بلافاصله بعد از اعلام بر هم خوردن پیشنهاد خرید ایلان ماسک سهام توییتر با افتی ۶ درصدی روبرو شد. آقای ماسک با بیش از ۲۷۳ میلیارد دلار دارایی ثروتمندترین مرد جهان شناخته شده و بنیانگذار و مالک تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس است.

با این حال تصمیم او برای خرید توییتر نهادهای حقوق بشری را نگران کرده بود چرا که می‌گفتند اگر تعدیل محتوا در این شبکه اجتماعی صورت نگیرد راه برای افزایش محتوای نفرت پراکنی و تفرقه انگیز باز می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا
Translate