اخبار

توییتر از ایلان ماسک شکایت کرد

به دلیل انصراف ایلان ماسک ، ثروتمندترین مرد جهان از خرید توییتر این شرکت از او به دلیل به اتمام نرساندن پیشنهاد 44 میلیارد دلاری شکایت کرد.

ایلان ماسک نیز می‌گوید توییتر با عدم ارائه اطلاعات درخواست شده درباره حساب‌های جعلی و هرزنامه‌ها در این رسانه اجتماعی مرتکب تخلف در قرارداد خرید این شرکت شده است.

شرکت توییتر سه‌شنبه 21 تیر با ثبت شکایت در دادگاه از ماسک خواست تا روند خرید این شرکت برای هر سهم 54.20 دلار را به تکمیل برساند.

شرکت توییتر در متن شکایت خود تصریح کرده است که پس از آن که ایلان ماسک پیشنهاد توافق خرید را مطرح کرده و آن را امضا کرد به نظر می‌رسد که او معتقد است که بر خلاف سایر طرف‌های مشمول قرارداد می‌تواند نظر خود را با آزادی تغییر داده در روند کاری شرکت اختلال ایجاد کرده و پیش از آنکه به مسیر خود ادامه دهد ارزش سهام این شرکت را نابود کند.

دادخواست این شرکت در بخش دیگری آورده است که ایلان ماسک با نقض فهرست طولانی از موارد توافق شده تاثیری منفی بر فعالیت شرکت توییتر گذاشته است.

ماسک قبلا اعلام کرده بود از خرید توییتر منصرف شده است زیرا این شرکت با عدم ارائه اطلاعات درخواست شده درباره حساب‌های جعلی و هرزنامه‌ها در این شبکه اجتماعی مرتکب تخلف در قرارداد خرید این شرکت شده است.

ارزش سهام این شبکه اجتماعی که قبلا به بیش از 50 دلار رسیده بود در حال حاضر به حدود 34 دلار کاهش پیدا کرده است.

شرکت توییتر با ارسال نامه‌ای به ایلان ماسک اعلام کرد که تصمیم این میلیاردر آمریکایی برای نقض این قرارداد فاقد اعتبار و غیرقابل توجیه است.

توییتر در این نامه تأکید کرده است که به تمام تعهدات خود در توافق امضا شده در آوریل سال جاری عمل کرده است.

البته توییتر نیز در اقدامی از طرح قرص سمی برای جلوگیری از خرید یکجا این شرکت توسط ماسک استفاده کرده بود. در این طرح ، به سهامداران خرد اجازه داده می شود سهام شرکت را با تخفیف خریداری کنند. هدف از این کار مقابله با تجمع سهام در دست یک نفر است.

دکمه بازگشت به بالا
Translate