اخبار

مالک توییتر ، ایلان ماسک وعده ساخت گوشی را داد

مالک توییتر آقای ایلان ماسک به تازگی گفته اگر برنامه توییتر از اپ استور اپل و گوگل پلی استور حذف شود احتمالا به سراغ ساخت تلفن همراه برای رقابت با آیفون و محصولات اندرویدی خواهد رفت.

اخیرا شایعاتی درباره ساخت گوشی تسلا به گوش می‌رسد اما هنوز مشخص نیست چه وقت ایلان ماسک ساخت یک گوشی هوشمند را برای رقابت با گوشی‌های اندرویدی و آیفون شروع می‌کند.

مالک توییتر در اظهار نظری گفته است که اگر اپل و گوگل این شبکه اجتماعی را از فروشگاه‌های خود حذف کنند به سراغ ساخت گوشی خواهد رفت.

ایلان ماسک بعد از مالکیت توییتر ، تغییرات زیادی در این شبکه اجتماعی انجام داده که به نظر برخی کارشناسان این حوزه این اپلیکیشن را به محلی نامناسب تبدیل کرده است.

اگر شرکت‌هایی نظیر اپل و گوگل تصمیم به حذف برنامه توییتر بگیرند در این صورت ایلان ماسک که در سال‌های اخیر سهم زیادی در پیشرفت تکنولوژی داشته و اقدامات جسورانه‌ای را انجام داده ، احتمالا یک گوشی جدید و منحصر به فرد را برای رقابت با برترین برندهای موبایل از جمله اپل و گوگل خواهد ساخت.

با این کار به احتمال بسیار زیاد نیمی از کاربران آمریکایی با استقبال از آن ، محصولات دیگر شرکت‌ها را کنار می‌‌گذارند و به سراغ گوشی ایلان ماسک می‌روند.

ایلان ماسک اظهار امیدواری کرده است که شاهد حذف اپلیکیشن توییتر از فروشگاه‌های اپل و گوگل نباشد ولی گفته اگر انتخاب دیگری نداشته باشد یک گوشی جایگزین می‌سازد.

البته این احتمال هم وجود دارد که ثروتمندترین فرد دنیا با شرکت دیگری همکاری کند و با همراهی آن مشغول به تولید گوشی‌های هوشمند شود البته کار بسیار دشواری خواهد داشت مخصوصا در زمینه قوانین رگولاتوری آمریکا که برای شرکتهای دیگر نظیر سامسونگ و هواوی نیز مشکل ایجاد کرده است.

رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند بسیار سنگین است و شرکت‌های فراوانی در بدو ورود به این بازار شکست می‌خورند اما با سابقه‌ی درخشانی که از ایلان ماسک سراغ داریم شاید او بتواند سهمی از این بازار بسیار تخصصی را تصاحب کند.

شاید در سالهای آینده بتوان روزی را تصور کرد که مردم جهان با خرید گوشی‌های هوشمند ساخت ایلان ماسک بتوانند با اتصال مستقیم به اینترنت استارلینک از توییتر استفاده کنند که این تصور چندان بعید به نظر نمی‌رسد.

تنها چیزی که در این جهان از ابتدا تا به امروز همیشه درست خواهد بود وجود رقبای با کیفیت و متعدد در هر حوزه‌ای است چون انحصارطلبی جزو ذات انسان‌هاست که تبعات سنگینی دارد از جمله سلب آزادی افراد دیگر است.

دکمه بازگشت به بالا
Translate