اخبارکلان داده

پیش بینی NASA در مورد آینده آمریکا

اخیرا NASA پیش بینی کرده است که با افزایش سطح آب دریاها تا سال ۲۰۵۰ ، بخش بزرگی از ایالات متحده و خط ساحلی آمریکا را در خود غرق می‌کند.

در پژوهشی جدید که توسط NASA انجام شده نشان می‌دهد که سطح آب دریاها در اطراف ایالات متحده در حال افزایش است.

این پژوهش نشان می‌دهد که سطح دریاها سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد در حال افزایش است و به این معنی که زمین‌های ساحلی و کم‌ارتفاع در ایالات متحده آمریکا ممکن است در سال‌های پیش رو در معرض خطر سیل قرار گیرند.

بر اساس مطالعه کلان داده که اطلاعات حدود 30 سال رصد ماهواره‌ای را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است ، سطح آب دریاها در امتداد خطوط ساحلی ایالات متحده تا سال ۲۰۵۰ تا ۱۲ اینچ یعنی در حدود ۳۰ سانتی متر بالاتر از اندازه فعلی افزایش یابد.

بر اساس این مطالعه انتظار میرود سواحل آمریکا تحت تأثیر شدید قرار گیرند و در سالهای آینده بدلیل تغییرات اقلیمی و وقوع سونامی ، طوفان و سیل را تجربه خواهند کرد.

پژوهش NASA بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌ها و گزارش‌ها است و توسط گروهی از دانشمندان مستقر در سازمان ملی هوانوردی و فضا آمریکا که هم مشغول کاوش فضا و هم استفاده از ماهواره‌ها برای درک بیشتر از کره زمین است انجام شده است.

پیش بینی NASA در مورد آینده آمریکا

پژوهش‌های NASA از اندازه گیری ارتفاع سنج ماهواره‌ای با ارتفاع سطح دریا استفاده کرده و سپس آنها را با سوابق اندازه گیری جزر و مد سازمان NOAA یا سازمان ملی اقیانوسی و جوی مرتبط کرده است.

بر همین اساس NASA می‌تواند با اطمینان پیش بینی کند که پردازش اطلاعات ماهواره‌ها دقیق هستند و به طور کامل با نتایج بدست آمده بر روی زمین تطابق دارند.

البته این مطالعه نشان می‌دهد که سطح آب اقیانوس‌ها در تمام جهان در حال افزایش است و بیش از پیش سرعت گرفته است.

عوامل دیگری نیز ممکن است در افزایش سطح آب دریا در جهان نقش داشته باشند که این مسائل مرتبط با افزایش سطح آب اقیانوس‌ها است و می‌تواند توسط تغییرات اقلیمی تا سال ۲۰۳۰ تشدید شوند.

در حالی که سواحل ایالات متحده آمریکا با خطر جدی مواجه می‌شوند چون در مرز ساحلی جمعیت فراوانی ساکن هستند و بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا نیز از همین سواحل تامین می‌شود.

اثرات تغییرات اقلیمی شامل گرم شدن دمای سطح آب در اقیانوس آرام در نزدیکی آمریکای جنوبی که می‌تواند منجر به افزایش بارندگی شود و یا سرد شدن آب‌های سطحی اقیانوس آرام که می‌تواند باعث افزایش سطح دریا شود و تبدیل به خطر بالقوه‌ای برای ساکنان نواحی ساحلی شود.

هم چنین NASA در این پیش بینی خاطر نشان می‌کند که رویدادها و پدیده‌های طبیعی همیشه باید در نظر گرفته شوند و همه پیش‌بینی‌ها با جمع‌آوری داده‌ها توسط ماهواره‌ها در طول زمان بروز رسانی و اصلاح خواهند شد.

در ادامه باید افزود به دلیل گرمایش زمین که خود انسانها آن را رقم زده‌اند و برای قرن‌ها ادامه خواهد داشت در نهایت بشریت راهی به جز وفق دادن خود با تغییر آب و هوای اقیانوس‌ها و سیاره زمین نخواهد داشت.

منبع : forbes.com

دکمه بازگشت به بالا
Translate