اخبار

استفاده از فناوری Kailo برای کاهش درد

دانشمندان اخیرا یک فناوری میکرو الکترونیک به نام کایلو Kailo اختراع کردند که از طریق ارسال پالس‌های الکتریکی به مغز درد را تسکین می‌دهد.

احساس درد در انسان نتیجه سیگنال‌های الکتریکی است که از محل درد به مغز ارسال می‌شود و استفاده از این فناوری میکرو الکترونیک برای تسکین درد کاملا تست شده است.

استفاده از پد ضد درد سابقه طولانی دارد بعضی حاوی مواد ضد تحریک هستند که برای درمان دردهای خفیف تا متوسط ​​استفاده می شوند. نوع دیگر تکه‌های حاوی موادی مانند بوپرنورفین و فنتانیل و مواد مخدر هستند که برای تسکین درد متوسط ​​تا شدید استفاده می‌شوند.

نوع دیگر پدهای حاوی نیتروگلیسیرین است که به نام گلیسریل تری نیترات (GTN) نیز شناخته می شود دارویی که برای نارسایی قلبی ، فشار خون بالا و برای درمان و پیشگیری از درد قفسه سینه استفاده می شود.

ولی آنچه که فناوری کایلو را متمایز می‌کند این است که هیچ نوع ماده شیمیایی در آن استفاده نشده و فقط از طریق پالس الکتریکی به مغز کار می‌کند به طوری که بیمار احساس درد کمتری کند.

Kailo یک پد چسبنده است که در آن میلیاردها خازن ریز تعبیه شده است که به عنوان بخشی از سیستم اعصاب انسان عمل می‌کند و پس از آنکه به محل درد در بدن چسبانده می‌شود با قرار گرفتن در مسیر پالس الکتریکی به مغز باعث تسکین درد می‌شود.

فناوری Kailo
نحوه استفاده از پد کایلو kailo

فناوری بکار رفته در پد کایلو مستقیما با سیستم الکتریکی مغز ارتباط برقرار می‌کنند و از طریق اختلال در مسیر ارسال درد یا کمتر کردن حجم سیگنال‌های درد باعث کاهش درد می‌شود.

فناوری کایلو از مواد شیمیایی استفاده نمی‌کند بنابراین هیچ عنصر خارجی یا سمی وارد بدن بیمار نمی‌شود. کایلو حتی وارد پوست نیز نمی‌شود در نتیجه از واکنش‌های حساسیت‌زا جلوگیری می‌کند هم چنین کاربر هر وقت که بخواهد می‌تواند آن را از روی پوست جدا کند.

میکرو خازن‌های به کار رفته در کایلو بارها آزمایش شده‌اند که نشان دادند کاملا ایمن هستند و می‌توان بیست و چهار ساعته از آنها استفاده کرد. این فناوری قابل استفاده مجدد است و سال‌ها دوام می‌آورد.

درباره کارکرد این فناوری برخی گفته‌اند وقتی آن را روی قسمتی از بدن خود گذاشته‌اند آنجا گرم شده است. برخی دیگر می‌گویند که درد بلافاصله آرام می‌شود و در کل استفاده از پد کایلو باعث شده تا درد آنها به سرعت کاهش یابد.

بیماران از Kailo برای تسکین سر درد ، کمر درد ، زانو درد ، دردهای قاعدگی و بسیاری موارد دیگر استفاده کرده‌اند و از آن جواب مثبت گرفته‌اند. از آنجا که این فناوری جدید است باید دید در آینده این نوع فناوری باعث کاهش مصرف داروهای شیمیایی می‌شود و یا به فناوری پیشرفته‌تری ارتقا پیدا می‌کند.

منبع : kailo

دکمه بازگشت به بالا
Translate