امنیت سایبریرمزنگاریسخت افزارشبکهفناوری اطلاعاتکامپیوترکلان دادهنرم افزار

برترین گروه هکری در جهان

گروه هکری جوامع غیر رسمی و غیر متمرکزی هستند که در اوایل دهه ۱۹۸۰ با ظهور کامپیوتر شخصی شروع به فعالیت کردند.

تا قبل از سال 1980 اصطلاح هکر صرفا برای هرگونه علاقه‌مندی به مباحث کامپیوتر بود. گروه‌های هکر به مرور زمان توانستند نامی برای خود بسازند و اغلب توسط جوامع مورد تشویق قرار گرفتند و این دوران شکوفایی هک بود.

در زمانی که قوانین زیادی علیه جرایم رایانه‌ای وجود نداشت گروه‌های هکر دسترسی به اطلاعات و منابع برای یادگیری سایر اعضا را فراهم می‌کردند. هکرها همچنین می‌توانستند با عضو گیری یک فرد نخبه اعتبار کسب کنند البته در حال حاضر این کار جرم محسوب می‌شود.

اما امروزه انواع دسته بندی گروه هکری داریم و هر یک با انگیزه‌های مختلف به صورت پنهانی و در سایه فعالیت می‌کنند و قطعا گروهی موفق است که اعضای بیشتری داشته باشد و هک‌های بزرگ و تاریخی را انجام دهد.

نام گروه‌ هکری اغلب باعث حساسیت شرکت‌های بزرگ ، دولت‌ها ، پلیس و … می‌شود و به دید مجرم به آنها می‌نگرند ولی برخی از مردم نیز طرفدار آنها هستند و مثل نجات دهنده از برخی گروههای هکری طرفداری می‌کنند.

عنوان برترین گروه هکری جهان عنوانی است که به راحتی به هر گروه هکری اطلاق نمی‌شود چون تنوع قابل توجهی در میان گروه های هکری و فعالیت هر کدام مشاهده می‌کنیم. بر همین اساس ما در ادامه برترین گروه هکری در هر زمینه را معرفی می‌کنیم.

نکته : رتبه بندی در این لیست بر اساس شهرت و تعداد طرفداران هر گروه است و توانایی آنها در رتبه بندی تاثیری نداشته است
هکرهای عزیز لطفا ناراحت نشوید 🙂

گروه هکری آنانیموس Anonymous

گروه هکری آنانیموس Anonymous

دسته بندی : هکر کلاه خاکستری ، هکر کلاه قرمز

آنانیموس به معنای ناشناس یا گمنام است و به گروه غیرمتمرکز متشکل از هکرهای بین‌المللی گفته می‌شود. دلیل قرار گرفتن نام گروه آنانیموس در رتبه اول این است که به طور کاملا مخفی فعالیت می‌کنند و حتی اعضای گروه از هویت یکدیگر اطلاع ندارند و به گفته گروه انانیموس جنبشی سیال دارد که در هر زمینه‌ای هک انجام می‌دهد و هر کسی می‌تواند عضو آن شود.

سابقه این گروه به سال ۲۰۰۳ در سایت 4chan برمی‌گردد. این گروه از ماسک گای فاکس (Guy Fawkes) به عنوان نماد آنانیموس استفاده می‌کند. اعضای آن گاهی تصمیم می‌گیرند صدای خود را از طریق تغییر دهنده صدا یا برنامه‌های تبدیل متن به گفتار پنهان کنند و اعلامیه عمومی صادر می‌کنند.

در سالهای اخیر چندین فرد به دلیل دست داشتن در حملات سایبری Anonymous در کشورهایی از جمله ایالات متحده ، بریتانیا ، استرالیا ، هلند ، اسپانیا ، هند و ترکیه دستگیر شده‌اند.

ارزیابی اقدامات و اثربخشی این گروه بسیار متفاوت است و حامیان این گروه آنان را مبارزان آزادی و رابین هودهای دیجیتال نامیده‌اند در حالی که منتقدان آنها را به عنوان اوباش و جمعیت لینچ سایبری یا تروریست‌های سایبری توصیف کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۲ مجله تایم گروه Anonymous را یکی از ۱۰۰ فرد تاثیرگذار در جهان نامید بعد از آن فعالیت آنها تا سال 2018 کمتر شد اما این گروه در سال ۲۰۲۰ دوباره ظهور کرد تا از اعتراضات جورج فلوید و وقایع دیگر حمایت کند.

این گروه متعلق به هیچ مکان خاص یا مقر خاصی نیست و بیشتر به صورت یک حزب هست که برای حقوق برابر برای تمام انسان‌ها فعالیت می‌کنند. بنابراین هر کسی می‌تواند از اسم این حزب استفاده کند که ناشناس بماند و عمده حملات آنها به صورت حمله محروم سازی از سرویس (Denial of service attack) یا DDOS است.

می‌توان گفت که این گروه یکی از خطرناک‌ترین گروه هکری است و به عنوان بزرگ‌ترین گروه‌های هکری از نظر اعضا هک‌های زیادی انجام داده‌اند. پنتاگون را هک کردند ، به ویزا ، پی پال و مسترکارت به دلیل امتناع از پرداخت به ویکی‌لیکس حمله کردند و برخی از وب‌سایت‌های متعلق به داعش را از بین بردند.

گروه هکری کائوس Chaos Computer Club

گروه هکری کائوس Chaos Computer Club

دسته بندی : هکر کلاه خاکستری ، هکر کلاه آبی

گروه کائوس یا Chaos Computer Club (CCC) یکی از بزرگترین گروه هکری در اروپا شناخته می‌شود. این گروه از حامی شفایت سازی فعالیت دولت‌ها است و به دنبال را انداختن جنگ و حملات سایبری نیستند. در واقع هدف آنها بیشتر بر روی نمایان کردند باگ های امنیتی برای آموزش و برطرف کردن آنها است.

عقیده این گروه این است که همه مردم باید دسترسی رایگان و بدون محدودیت به کامپیوتر داشته باشند.نحوه ورود به این گروه کاملا مشخص نیست و مقر این گروه در اروپا است و در گذشته نماد این گروه جمجمه و استخوان بود ولی در حال حاضر کابلهای گره خورده است.

این گروه جزو معروف‌ترین‌ها در دنیا است که دارای موازین اخلاقی مشخص و تعریف شده است که اعضای آن موظف به رعایت این موازین هستند. علاوه بر آن این گروه هکری جزو قدیمی‌ترین گروه‌های هکری دنیا محسوب می‌شود و در ابتدا گروهی کوچک از آلمانی‌ها در سال 1981 آن را تاسیس کردند.

گروه هکری Chaos در ابتدا هکی را انجام دادند که در آن از متخصصان قانونی استفاده کردند و با آن‌ها مشورت کردند تا اطمینان حاصل کنند که آنچه انجام می‌دادند قانونی است که در نوع خود حائز اهمیت است. همین امر نیز سبب شده است که جایگاه این گروه هکری در میان مطبوعات جهان به مرتبه‌ای برسد که یک گروه هکری به ندرت می‌تواند به آن دست یابد.

البته با توجه به آنکه اعضای این گروه از معروف‌ترین هکرهای جهان است و دارای دانش بالایی در رابطه با کامپیوترها و امنیت سایبری هستند تمامی فعالیت‌های این گروه را نمی‌توان قانونی تلقی کرد.

گروه هکری مورفو Morpho

گروه هکری مورفو Morpho

دسته بندی : هکر کلاه سیاه ، هکر کلاه قرمز

در فهرست بهترین گروه های هکری جهان گروه هکری Morpho نیز قرار دارد. این گروه هکری با نام Wild Neutron نیز شناخته می‌شود و از سال 2011 حملات گسترده‌ای در زمینه فناوری اطلاعات ، کمپانی‌های داروسازی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری را داشته است.

از جمله کمپانی‌هایی که مورد حمله این گروه که جزو برترین گروه‌های هکری نیز هستند قرار گرفته‌اند می‌توان به مایکروسافت ، اپل ، فیسبوک و توییتر اشاره کرد.

اعضای این گروه هکری خطرناک محدود است اما در کار هک بسیار متخصص هستند. از جمله فعالیت‌های این گروه می‌توان به مواردی همانند بدافزارهای مولتی پلتفرم ، حمله به میزبان‌های بیت کوین و همچنین حمله به شبکه‌های متصل به ماشین‌های مجازی اشاره کرد.

این گروه هکری انگلیسی زبان بوده و در مخفی کاری و پاک کردن رد پای خود و آنچه انجام می‌دهند بسیار خوب عمل می‌کنند. تخصص این گروه در نوشتن انواع ویروس و بدافزار و رمزنگاری است و نماد گروه مورفو یا همان Wild Neutron بمب نوترونی است.

گروه هکری لولزسک LulzSec

گروه هکری لولزسک LulzSec

دسته بندی : هکر کلاه سیاه ، هکر کلاه خاکستری ، هکر کلاه قرمز

گروه هکری LulzSec در جایگاه چهارم برترین گروه هکری در جهان قرار گرفته است. این گروه با نام Lulz Security نیز شناخته می‌شود به قدری متبحر است که تاکنون موفق شده است به کمپانی‌ها و سازمان‌هایی همانند سونی ، CIA ، FBI و… نفوذ کند.

گروه لولزسک پس از هک HBGarry در سال 2011 به عنوان یک زیر مجموعه از گروه آنانیموس تأسیس شد. شعار آنها این بود که از سال 2011 به امنیت شما می‌خندیم. زمانی که برای اولین بار وب سایت Fox.com و به دنبال آن Sony Pictures در سال 2011 هک شدند وجود خود را به دنیا اعلام کردند.

پس از آن هک بزرگ ، گروه لولزسک وب‌سایت CIA را نیز حذف کرد. با این حال در سال 2012 برخی اعضای گروه توسط FBI دستگیر شدند زیرا رهبر آنها گروه را رها کرده بود.

بر همین اساس شاید اغراق نباشد که گروه هکری لولزسک جزو تحت تعقیب‌ترین گروه‌های هکری جهان و جزو خطرناک‌ترین آنها نیز محسوب شود. شایعه شده است اعضای اصلی گروه هکری لولزسک بین 5 تا 10 نفر است و همچنین با گروه هکری آنانیموس در ارتباط هستند.

برخی از شایعات فعالیت‌های گروه هکری LulzSec را در سال‌های اخیر پایان داده بود اما درست پس از این شایعات با حمله به نشریه‌هایی همچون The Times و The Sun مشخص شد که فعالیت‌های آن ادامه دارد.

همچنین بر اساس باور بسیاری از افراد این گروه هکری خطرناک برای آن تاسیس شد که فراوان بودن هکرها و گروه‌های هکری متبحر را به جهانیان اثبات کند. نماد این گروه فردی جنتلمن با لباس انگلیسی و بسیار شبیه به کارآگاه پوارو است.

گروه هکری ارتش عذاب Legion of Doom

گروه هکری ارتش عذاب Legion of Doom

دسته بندی : هکر کلاه سیاه ، هکر کلاه سفید ، هکر کلاه خاکستری ، هکر کلاه قرمز

گروه Legion of Doom به عنوان یکی از مهمترین گروههای هکری تاریخ شناخته می‌شوند. این گروه با فعالیت‌های خود در شناخته شدن دنیای هکرها تاثیر بسیار زیادی داشته‌اند.

یکی از مشهورترین اقدامات آنها نوشتن مقاله ای کوتاه برای شناساندن فرهنگ هک (A Hacker Manifesto) و اهداف هکرها در سطح جهان است.این مقاله تاثیر بسیار زیادی در شناساندن هک به دنیا داشت و باعث اقتباس تعداد زیادی از فیلم‌ها با محتوای هک شد.

این مقاله نوشته یکی از اعضای این گروه به نام Mentor پس از دستگیری است و انتقاد بسیار شدیدی از سیستم حاکم بر جهان می‌کند و دستگیری‌اش را بی دلیل می‌داند. این مقاله در سطح وب بسیار معروف است و گفته می‌شود که مارک زاکربرگ خالق فیس بوک این مقاله را بر روی دیوار اتاقش نصب کرده است.

Legion of Doom اولین بار در سال 1984 ظاهر شد و تا اواخر دهه 2000 فعال بود. این گروه هکری که توسط Lex Luthor تأسیس شد و به نام سریال آمریکایی Challenge of the Super Friends نامگذاری شد و از Legion of Doom و Legion of Hackers برای هکرهای ماهرتر این گروه استفاده شده بود.

گروه Legion of Doom به دلیل انتشار مجلات فنی که دانش هک را با مخاطبان علاقه‌مند به اشتراک می گذارد مشهور شده است. این گروه بسیاری از تکنیک‌های نفوذ به سیستم و شبکه را ابداع کرده است.

جمع بندی

گروه‌های هکری خطرناک مختلفی با اهداف گوناگون در سرتاسر جهان پراکنده شده‌اند که هر کدام برای خود قلمرویی دارند. در کل این گروه‌‌ها یا هر هکری کارهای بسیارخطرناکی انجام می‌دهند که ممکن است دولت‌ها و شرکت‌های زیادی به دنبال آنها باشند.

چون اقدامات آن‌ها از بسیاری از جهات غیرقانونی است با این وجود برخی از گروه‌های هکری نسبت به گروه‌های دیگر اقدامات به اصطلاح بی‌خطرتری را انجام می‌دهند ولی هر چه که باشند نام هکر را به یدک می‌کشند.

منبع : نکته طلایی

دکمه بازگشت به بالا
Translate