اخبارفناوری اطلاعاتکلان دادههوش مصنوعی

اتصال چت جی‌پی‌تی به اینترنت و فعالیت دوباره ChatGPT در ایتالیا

با اتصال چت جی‌پی‌تی به اینترنت امکانات جدید در حال حاضر تنها برای کاربران چت‌جی‌پی‌تی پلاس و نسخه پولی این ربات چت و هوش مصنوعی فعال است.

شرکت اوپن ای‌آی (OpenAI) در آخرین بروز رسانی برای ربات هوش مصنوعی چت‌ جی‌پی‌تی امکان اتصال به اینترنت و استفاده از بیش از 70 افزونه جانبی را فراهم کرد.

این امکانات جدید هم اکنون تنها برای کاربران ChatGPT Plus و نسخه غیر رایگان این ربات هوشمند فعال است. امکان اتصال به اینترنت به کاربران اجازه می‌دهد تا پاسخ‌های صحیح‌تری از این ربات چت دریافت کنند.

کاربران نسخه پلاس همچنین پاسخ‌های سریع‌تری دریافت کرده و در ساعات بسیار شلوغ نیز بدون مشکل می‌توانند از این ربات هوشمند استفاده کنند.

این در حالی است که ایلان ماسک و هزار متخصص ، مدیر و چهره شناخته شده در حوزه فناوری خواستار توقف شش ماهه در پروژه هوش مصنوعی شدند.

فعالیت دوباره چت جی‌پی‌تی در ایتالیا

بعد از اینکه کشور ایتالیا دسترسی به ChatGPT را مسدود کرد شرکت OpenAI اوایل اردیبهشت ماه اعلام کرد ابزاری برای تشخيص سن دقيق کاربران در ايتاليا به چت‌بات ChatGPT اضافه می‌شود.

طبق اعلامیه اداره حفاظت از اطلاعات ایتالیا و شرکت آمریکایی OpenAI با رفع ايراداتی که نهاد ناظر بر حفظ حریم خصوصی در ایتالیا به شيوه کار چت جی‌پی‌تی گرفته بود فعاليت این هوش مصنوعی در این کشور از سر گرفته شد.

نهاد ناظر بر حفظ حریم خصوصی در ایتالیا فعالیت برنامه چت جی‌پی‌تی را یک ماه پیش به دلیل نقض حریم خصوصی در این کشور به حالت تعلیق درآورد.

در بیانیه‌ سازمان حفاظت از داده‌‌های شخصی کشور ایتالیا آمده بود که چت جی‌پی‌تی در خصوص مکالمات کاربران و جزئیات پرداختی مشترکان دچار نقض داده شده است. این سازمان به OpenAI یک ماه فرصت داده بود تا این ایرادها را برطرف کند.

شرکت OpenAI اوایل اردیبهشت اعلام کرد ابزاری برای تشخیص سن دقیق کاربران در ایتالیا به این چت‌بات اضافه می‌شود و سیاست خود در زمینه حریم خصوصی را با شفافیت بیشتری اعلام خواهد کرد.

چت جی‌پی‌تی تقریبا هفت ماه پیش در نوامبر 2022 آغاز به کار کرد و حالا توانایی آن را دارد تا مسائل پیچیده را به طور واضح حل و توضیح دهد و به زبان‌های رایج در دنیا بنویسد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate